Zdjęcie
Popularne kierunki turystyczne
Oferta dla klienta indywidualnego
Newsletter

Czy chcesz być na bieżąco informowany o nowościach, promocjach i aktualnościach Biura Podróży EXODOS?
Dodaj swój adres e-mail do subskrypcji.

Wczasy w Chorwacji

1 2 3 4

Jak rezerwować?

W celu rezerwacji i wykupienia wczasów zapraszamy do odwiedzenia naszego Centrum Usług Turystycznych w Koszalinie przy ulicy Kaszubskiej 6A lub prosimy o kontakt:

  • telefoniczny: 94/ 347 13 91 lub 94/ 341 80 12
  • mailowy: poprzez nasz formularz kontaktowy lub na adres

Mogą Państwo również dokonać zakupu online. Wystarczy wyszukać interesującą Państwa ofertę w systemie rezerwacyjnym.

Powierzchnia: 56542 km 2.

Ludność: ok. 4,5 mln.

Geografia: Chorwacja jest krajem położonym w Centralnej Europie, nad Morzem Adriatyckim, graniczącym ze Słowenią od północnego zachodu, Węgrami od północnego wchodu, Serbią od wschodu oraz Bośnią i Hercegowiną od południa. Łącznie z wyspami (1185 wysp) Chorwacja zajmuje obszar o wielkości 56 542 km². Korcula, Pag, Krk, Cres, Dugi Otok - to najbardziej znane chorwackie wyspy.

Stolica: Zagrzeb.

Największe miasta: Zagrzeb, Split, Rijeka, Osijek, Zadar, Slavonski Brod, Pula.

Komunikacja: dobrze rozwinięta sieć autobusowa oraz połączenia promowe.

Strefa czasowa: czas polski.

Najpopularniejsze kurorty Chorwacji wśród polskich turystów: miejscem najczęściej odwiedzanym przez turystów jest wybrzeże dalmatyńskie na południu kraju, z takimi miastami, jak: Dubrownik, Split, Makarska, oraz z wyspami, np. Korčula czy Brač. Równie wysoką popularnością cieszy się Istria – półwysep położony na północy kraju, przy granicy z Włochami.

Religia: znaczna większość Chorwatów jest katolikami (ok. 88%), natomiast ok. 4,5% jest wyznawcami protestantyzmu.

Zdrowie: przy wjeździe do Chorwacji nie są wymagane żadne szczepienia. Warunki higieniczne są dobre.

Język: językiem urzędowym jest chorwacki, porozumieć się można również w języku angielskim i niemieckim.

Wiza: paszport (okres ważności paszportu nie może być krótszy, niż dozwolony czas pobytu) lub dowód osobisty uprawnia do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni.

Pieniądze: Chorwacka Kuna 1 HRK = ok. 0,58 PLN. Jednak w ruchu turystycznym akceptowane jest też euro. Dobrze rozbudowana sieć banków i bankomatów.

Elektryczność: napięcie elektryczne wynosi 220 V . Gniazdka i wtyczki są takie same jak w Polsce.

Zakupy i ceny: do najczęściej kupowanych pamiątek należą wszelkiego rodzaju ozdoby i wyroby złotnicze, a także ręcznie robione jedwabne krawaty. Najbardziej znaną z ozdób jest morčić, czyli głowa w turbanie, którą przypina się do łańcuszka. Oprócz tego warto kupić tradycyjne spożywcze wyroby charakterystyczne dla Chorwacji, czyli wina, trufle, grappę, śliwowicę, oliwę z oliwek lub ser z wyspy Pag.

Strój: w miejscowościach turystycznych nie ma żadnych ograniczeń dotyczących strojów.

Klimat / Kiedy jechać: Chorwacja w swojej części kontynentalnej to głównie klimat umiarkowany, podobny do klimatu Polski. Temperatura jednak jest przeciętnie wyższa, niż u nas. Na wybrzeżu natomiast panuje klimat typowo śródziemnomorski. W sezonie oznacza to ciepłe i suche lato, a dla tych, którzy wybierają się do Chorwacji zimą – umiarkowaną temperaturę oraz możliwe, ale krótkotrwałe opady deszczu.

Chorwacja to kraina tysiąca wysp położonych malowniczo wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku. Bajeczne konstelacje archipelagów, oblewane przez lazurowo-zielone wody morskie, dzikie plaże, wspaniałe kąpieliska, piękna roślinność – wszystko to sąsiaduje ze starożytnymi zabytkami. Dzięki wspaniałym warunkom do wypoczynku, co roku rośnie liczba odwiedzających ten kraj turystów.

Organizatorzy, którzy specjalizują się w wyjazdach do Chorwacji, a których Biuro Podróży EXODOS jest przedstawicielem, to m.in.: Neckermann, Interhome, Adriatyk, Fun Club, Oskar.

Nazwa HoteluKategoria
Hotel Rixos Libertas Dubrovnik*****
Hotel Radisson Blu Dubrovnik Sun Gardens Resort*****
Hotel Croatia****+
Hotel Iberostar Albatros****
Hotel Grand Orebic****
Hotel Grand Park****
Hotel Valamar Dubrovnik President****
Hotel Iberostar Epidaurus***+
Hotel Osmine***+
Hotel Argosy***
Hotel Cavtat***
logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij