Zdjęcie
Popularne kierunki turystyczne
Oferta dla klienta indywidualnego
Newsletter

Czy chcesz być na bieżąco informowany o nowościach, promocjach i aktualnościach Biura Podróży EXODOS?
Dodaj swój adres e-mail do subskrypcji.

Wczasy w Egipcie

1 2 3 4

Jak rezerwować?

W celu rezerwacji i wykupienia wczasów zapraszamy do odwiedzenia naszego Centrum Usług Turystycznych w Koszalinie przy ulicy Kaszubskiej 6A lub prosimy o kontakt:

  • telefoniczny: 94/ 347 13 91 lub 94/ 341 80 12
  • mailowy: poprzez nasz formularz kontaktowy lub na adres

Mogą Państwo również dokonać zakupu online. Wystarczy wyszukać interesującą Państwa ofertę w systemie rezerwacyjnym.

Powierzchnia: 1 mln km 2.
Ludność: ok. 80 mln.
Geografia: państwo położone w północno-wschodniej Afryce z półwyspem Synaj w zachodniej Azji. Egipt otoczony jest przez Morze Śródziemne na północy i Morze Czerwone na wschodzie; graniczy z Izraelem i Strefą Gazy na północnym wschodzie, Sudanem na południu i Libią na zachodzie.
Stolica: Kair.
Największe miasta: Kair, Aleksandria, Asuan, Asyut, Mehalla El-Kubra, Giza, Hurgada, Luksor, Kom Ombo, Port Safaga, Port Said, Sharm el Sheikh, Shubra-El-Khema, Suez. Najpopularniejsze egipskie kurorty wśród polskich turystów: Hurgada, Sharm El Sheikh, Taba, Makadi Bay, Dahab, Soma Bay, El Gouna, Safaga.
Religia: 94% to muzułmanie (sunnici), 6% to chrześcijanie (głównie Koptowie).

Zdrowie: przy wjeździe do Egiptu nie są wymagane żadne szczepienia. Najczęstszą dolegliwością są problemy żołądkowe - najskuteczniejsze na nie są leki egipskie dostępne w każdej aptece. Nie zaleca się picia wody z kranu oraz napojów z lodem. Wskazane jest zabranie ze sobą nakrycia głowy.

Język: językiem urzędowym w Egipcie jest arabski. Wykształcona część mieszkańców potrafi porozumieć się także w języku angielskim i francuskim.

Wiza: w momencie wjazdu do Egiptu należy posiadać ważny paszport (co najmniej 6 miesięcy od daty przyjazdu). Wiza jest obowiązkowa, znaczek wizowy jest w cenie 15 USD, kupuje się go na lotnisku. Wiza nie dotyczy Synaju, gdzie można otrzymać pieczątkę SINAI ONLY w przypadku, gdy nie opuszczamy półwyspu. Dzieci, które posiadają paszport obowiązują te same przepisy wizowe i opłaty co dorosłych.

Czas: różnica pomiędzy czasem środkowoeuropejskim a egipskim wynosi 1 godzinę. Wyjątkiem są miejsca, w których następuje przejście na czas letni lub zimowy, wtedy w zależności od pory roku różnica czasu nie występuje lub wynosi 2 godziny.

Przelot z Polski: zajmuje około 4 godzin.

Pieniądze: obowiązująca waluta to LE – funt egipski. 1 USD = ok. 5,5 LE, 1 Euro = ok. 8 LE.W kantorach, oddziałach banków i w prawie każdej recepcji hotelowej można dokonać wymiany z USD bądź Euro na funty egipskie. Bankomaty są raczej nieliczne, z kart kredytowych akceptowane są karty Visa, American Express i Mastercard – w zależności od miejsca oraz od banku pobierana jest prowizja do 5 %.

Elektryczność: napięcie elektryczne na całym obszarze Egiptu wynosi 220 V . Gniazdka i wtyczki są takie same jak w Polsce, zaleca się płaskie wtyczki.

Zakup i ceny: na bazarach i w sklepach z pamiątkami należy się targować. Ceny zależą od umiejętności targowania się kupca. Nie należy zgadzać się na wstępną cenę, Egipcjanie zawyżają cenę, aby później negocjować wartość sprzedawanego towaru. Do najczęściej kupowanych przez turystów pamiątek należą papirusy przedstawiające obrazy z życia faraonów i egipskich bogów. Popularnością cieszą się również: przyprawy, figurki z drewna, herbaty, alabaster, figurki z drewna, tkane dywany.

Strój: należy pamiętać o odpowiednim stroju w meczetach i miejscach świętych – bluzki, koszule muszą przykrywać ramiona. Spodnie, sukienki, spódnice powinny zakrywać kolana. Taki strój obowiązuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Klimat / Kiedy jechać: Egipt znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego. Tylko na północy panuje klimat śródziemnomorski, im dalej na południe tym klimat jest bardziej suchy. Podczas lata w Egipcie panują upały - ze względu na stosunkowo niską wilgotność powietrza można je łatwiej znosić. Największy ruch turystyczny w Egipcie panuje od końca listopada do połowy lutego. Wybierając się na wycieczki objazdowe należy pamiętać, że w głębi kraju panują wyższe temperatury, niż na wybrzeżu. Występują również duże różnice temperatur pomiędzy dniem a nocą, szczególnie od listopada do kwietnia. Należy więc zabrać ze sobą przewiewne ubrania oraz cieplejsze ubrania na wieczory.

Warto wiedzieć: w dziewiątym miesiącu kalendarza muzułmańskiego odbywa się Ramadan – muzułmański miesiąc postu. W tym czasie wiele restauracji, sklepów, banków czy muzeów funkcjonuje w niepełnym wymiarze godzin. Zabronione jest fotografowanie obiektów wojskowych, mostów i portów. W zabytkach zabronione jest używanie lampy błyskowej. W krajach arabskich tradycja każe płacić „bakszysz”. Dawanie napiwków jest bardzo powszechne, nawet w niektórych przypadkach wymagane - szczególnie za usługi. Zawsze dobrze jest mieć przy sobie kilka drobnych funtów egipskich na „bakszysz”.

Słońce przez cały rok, piękne plaże, niesamowity świat raf koralowych, pustynie oraz oazy zachwycają miliony turystów z całego świata.

Egipt to jedna z najstarszych cywilizacji świata. Kraj jest pełen wspaniałych budowli, przepięknych dzieł sztuki i fascynujących krajobrazów. To również doskonałe miejsce dla tych, którzy lubią windsurfing i kitesurfing.

Organizatorzy, którzy specjalizują się w wyjazdach do Egiptu, a których Biuro Podróży EXODOS jest przedstawicielem, to m.in.: Alfa Star, Oasis Tours, Wezyr Holidays, Neckermann, Exim Tours, Ecco Holiday, Sun & Fun, SelectTours, Bee Free.

Hurgada:

Nazwa Hotelu Kategoria
Sunrise Select Garden Beach *****
Dana Beach *****
Sunrise Holiday Resort *****
Sunrise Mamlouk *****
Albatros Palace Resort *****
Steigenberger Al Dau Beach *****
Iberotel Aquamarine Resort *****
Hilton Plaza *****
Hilton Long Beach ****
Sindbad Aquapark (Sindbad Aqua Resort) ****
Aqua Blu ****
Palm Beach ****
Ali Baba ****
Alladin Beach Resort ****
Coral Beach ****
Pickalbatros Jungle Aqua Park ****
Al Mashrabiya ***

El Gouna:

Nazwa Hotelu Kategoria
Movenpick Resort *****
Sheraton Miramar *****

Sharm El Sheikh:

Nazwa Hotelu Kategoria
Laguna Vista *****
Sunrise Island View *****
Concorde El Sallam *****
Hilton Waterfalls *****
Albatros Palace Resort *****
Tropicana Grand Azure *****
Kiroseiz + ****+
Royal Moderna + ****+
Pyramisa Sharm Resort & Villas ****
Dreas Vacation ****
Club Farana ****
Tropicana Sea Beach ****
Coral Beach Tiran ****
Amphoras Holiday (Shores Amphoras Holiday) ****
Sharm Cliff Resort ****
Aqua Park Sharm ****
Palmyra Resort ***
Helnan Marina ***

Safa:

Nazwa Hotelu Kategoria
Imperial Shams *****

Soma Bay:

Nazwa Hotelu Kategoria
Sheraton Soma Bay *****
Caribbean World Soma Bay *****
Imperial Shams Abu Soma ****

Makadi Bay:

Nazwa Hotelu Kategoria
Iberotel Makadi Saraya Resort *****
Serenity Makadi & Serenity Makadi Sport Area *****
Stella Makadi *****
Al Nabila Grand Makadi *****
Prima Life Makadi Resort & Spa *****

Taba:

Nazwa Hotelu Kategoria
Madison Blu *****
Intercontinental Height *****
Sofitel Taba *****
Morgana Taba ****
El Wekala Resort ****
Sol Y Mar Sea Star + ***+

Dahab:

Nazwa Hotelu Kategoria
Hilton Dahab *****
Iberotel Dahabeya ****
logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij