Zdjęcie

Oferta dla klienta indywidualnego

Oferta dla klienta indywidualnego
Szybki kontakt

tel. 94 347 13 91
tel. 94 341 80 12
tel. kom. 515 419 038
mail:
RZYMSKIE WAKACJE

CENA: 1895 zł

WIEDEŃ, FLORENCJA, RZYM, WATYKAN, POMPEJE, RIMINI, GARDALAND

  • obóz młodzieżowy 12-18 lat
  • WŁOCHY

To fantastyczna propozycja dla tych z Was, którzy chcą poznać wspaniałości architektury i historii Włoch. Światową stolicę renesansu Florencję, Wieczne Miasto, zakątki Kampanii z ruinami starożytnych Pompei, Monte Cassino i stolicę włoskiej Riwiery - Rimini. Będą też kąpiele w Morzu Tyrreńskim, gry, zabawy, a na końcu szaleństwa „nie z tej ziemi” w Parku Rozrywki Gardaland.

PROGRAM

Dzień 1

Wyjazd z Polski. Przejazd do Czech, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, przejazd do Wiednia, zwiedzanie: wzgórza Lasku Wiedeńskiego - Kościół św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego, Grinzing, zwiedzanie zabytków Ringu m. in. Parlament i Hofburg (z zewnątrz), Katedra, Park Miejski z pomnikiem Johanna Straussa. Nocny przejazd do Włoch.

Dzień 3

Śniadanie w formie suchego prowiantu, przyjazd do Florencji - stolicy Toskanii (postój 9 godzin), zwiedzanie miasta: Plac Michała Anioła, Most Złotników, Plac Signoria, Katedra Santa Maria del Fiore i Baptysterium, Kościół Santa Croce z nagrobkami słynnych florentyńczyków. Przejazd w okolice Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wypoczynek nad morzem: plażowanie, kąpiele, obiad, spacer po okolicy, kolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, przejazd do Rzymu, Audiencja Generalna u Ojca Świętego Benedykta XVI (jeżeli przebywa w Rzymie), zwiedzanie Watykanu: Bazylika św. Piotra z nagrobkiem bł. Ojca Świętego Jana Pawła II. Spacer: Plac Navona, Panteon, Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wypoczynek nad morzem: plażowanie, kąpiele, obiad, program animacyjny, zajęcia rekreacyjne, kolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, przejazd do Kampanii, zwiedzanie Pompei - starożytnego miasta zasypanego popiołami Wezuwiusza w I wieku n.e., Monte Cassino: Klasztor Benedyktyński, Cmentarz Polski, Muzeum Historii Bitwy o Monte Cassino. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Rzymu starożytnego: Forum Romanum i Koloseum (z zewnątrz), Łuk Konstantyna, Plac Wenecki, Kapitol, Lateran, Bazylika św. Jana. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, wypoczynek nad morzem: plażowanie, kąpiele, obiad, przejazd do Rimini, spacer i zwiedzanie stolicy Riwiery, kolacja, nocleg.

Dzień 10

Śniadanie, całodzienny pobyt w Gardaland - jednym z najsłynniejszych włoskich parków rozrywki. Wspaniałe miejsce zabawy dla dzieci i młodzieży, z mnóstwem zjeżdżalni, kolejek naziemnych, nadziemnych i podziemnych oraz emocjonujących atrakcji na wodzie, lądzie i w powietrzu. Obiadokolacja w formie suchego prowiantu, nocny przejazd do Polski.

Dzień 11

Zakończenie obozu.

ZAKWATEROWANIE

Hotel VILLA VERDIANA**+ LUX w Nettuno (lub inny o podobnym standardzie) w trakcie pobytu, pokoje 3,4-osobowe z łazienkami. Na terenie obiektu: restauracja, bar, sala TV, salon wypoczynkowy. Podczas noclegów tranzytowych hotele ** i ***.

WYŻYWIENIE

2 posiłki dziennie we Włoszech. Dodatkowy obiad w dniach 4, 6, 9. Wyżywienie w pozostałe dni - patrz program.

TRANSPORT

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC, barek, DVD). Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus.

WYJAZDY

Wg trasy ZAGRANICA. Szczegóły str. 36 katalogu.

ŚWIADCZENIA W CENIE

8 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców, opieka medyczna.

WYDATKI PROGRAMOWE

Wstępy (m. in. Park Rozrywki Gardaland, muzeum w Cassino), przewodnicy, metro w Rzymie, wjazdy do miast - 80 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

UWAGI

Uczestnicy obozu powinni posiadać: paszport lub dowód osobisty, legitymację szkolną, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro).

logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo

Ta strona używa plików cookies w celu poprawnego działania i zgodnie z polityką prywatności. Możesz zmienić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w Twojej przeglądarce. zamknij