94 347 13 91, 515 419 038

Mail: exodos@exodos.pl

Wczasy w Bułgarii

Jak rezerwować?

W celu rezerwacji i wykupienia wczasów zapraszamy do odwiedzenia naszego Biura w Koszalinie przy ulicy Kaszubskiej 6A lub prosimy o kontakt:

telefoniczny: 515 419 038 mailowy: poprzez nasz formularz kontaktowy lub na adres: biuro@exodos.pl

Powierzchnia: 110,9 tys. km 2.

Ludność: 9 mln.

Geografia: Bułgaria leży w północno-wschodniej części Półwyspu Bałkańskiego, nad Morzem Czarnym. Od północy graniczy z Rumunią, od zachodu z Serbią i Macedonią, a od południa z Grecją i Turcją.

Stolica: Sofia.

Największe miasta: Sofia, Płowdiw, Warna, Burgas, Stara Zagora, Plewen.

Najpopularniejsze kurorty Bułgarii wśród polskich turystów: Słoneczny Brzeg, Złote Piaski, Pomorie, Nessebar, Sveti Konstantin, Obzor.

Religia: dominującą religią jest prawosławie.

Zdrowie: opieka medyczna w Bułgarii jest dobra. Kontakt w języku niemieckim i angielskim. Brak zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych.           

Język: narodowym językiem jest bułgarski zapisywany grażdanką.                        

Wiza: obywatele polscy nie potrzebują wizy do Bułgarii. Dokumentem podróży uprawniającym do wjazdu i pobytu (do 90 dni) jest paszport lub dowód osobisty. Osoby pragnące odwiedzić Turcję muszą legitymować się paszportem.                        

Czas: czas Polski + 1 godzinę.            

Przelot z Polski: ok. 1,5 godziny.                         

Pieniądze: walutą, która obowiązuje jest Leva, 1 lew = 100 stotinek. Do Bułgarii można zabrać zarówno dolary jak i euro. Zalecamy wymianę walut w bankach, można też skorzystać z licznych bankomatów. Akceptowane są wszystkie popularne karty kredytowe. W sklepach i bankomatach najkorzystniej jest używać kart Mastercard, Visa i Maestro.                         

Elektryczność: 220 V                        

Zakup i ceny: najpiękniejsze pamiątki z Bułgarii to rękodzieło artystyczne: piękne hafty z Nessebaru i Warny, drewniane rzeźby, tkactwo. Popularne są także olejki różane z Doliny Róż zakupione w Kazanłyku. Kuchnia bułgarska jest wyśmienita i urozmaicona. Lunch możemy zakupić już od 6 EUR, dwudaniowy obiad od 12 EUR, woda mineralna 1,5 l 1 EUR, kawa/herbata 0,4 EUR.                         

Ciekawe wydarzenia: maj – Festiwal Róż w Kazanłyku, lipiec – Festiwal Arbuza w Szumen, sierpień – festiwale ludowe w Warnie.                        

Klimat / Kiedy jechać: nad morzem panuje klimat podzwrotnikowy - bardziej wilgotny, niż w głębi kraju. Na wybrzeżu średnie temperatury latem sięgają 28°C. W sezonie letnim, czyli od początku maja do października, panują najlepsze warunki do wypoczynku i zwiedzania.

Bułgaria jest jednym z niewielu krajów Europy Wschodniej, który oferuje tak wiele.

Atrakcyjne położenie geograficzne, malownicze krajobrazy, najpiękniejsze plaże Europy, ciepłe morze - to tylko niektóre z licznych atutów Bułgarii.
Kraj ten jest miejscem, w którym na każdym kroku spotyka się pozostałości bliższej i dalszej przeszłości.
Atrakcyjne pod względem turystycznym miasta, wioski i kurorty pokrywają niemal całe wybrzeże.
Na turystów czekają dziesiątki restauracji, które serwują potrawy z całego świata.
To wymarzone miejsce wakacyjne znajduje się zaledwie w odległości ok. 1,5 godzinnego lotu z Polski.
Organizatorzy, którzy specjalizują się w wyjazdach do Bułgarii, a których Biuro Podróży EXODOS jest przedstawicielem to m.in.: Coral Travel-Wezyr Holidays, Exim Tours, Ecco Holiday, Sun & Fun, Funclub, Oskar.