94 347 13 91, 515 419 038

Mail: exodos@exodos.pl

Rumunia w przekroju 10 dni

cena od: 2489 zł

Opis oferty

WYCIECZKA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH (SZKOŁY / URZĘDY / FIRMY, ITP.) - NIE DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH

1 dzień

Wyjazd z Koszalina późnym popołudniem; nocny przejazd przez Polskę i Słowację ...

2 dzień

... w godzinach południowych przyjazd do Sapanty – wizyta na słynnym "wesołym cmentarzu"; przejazd Doliną Izy z tradycyjną drewnianą zabudową: Barsana (w tym monastyr), Stramtura, Bogdan Voda; późnym popołudniem przyjazd w okolice Borszy, położonej u podnóża szczytu Pietrosul (2303 m n.p.m.) w Parku Narodowym Alp Rodniańskich; zakwaterowanie w Hotelu; obiadokolacja; nocleg.

3 dzień

Wczesne śniadanie; wykwaterowanie; przejazd do regionu Bukowiny; po drodze krótki przystanek na Przełęczy Prislop (1416 m n.p.m.) - podziwianie panoramy Alp Rodniańskich oraz Gór Marmaroskich; przejazd przez malowniczo położone "polskie wioski" Bukowiny – (m.in. Kaczyca, Nowy Sołoniec) do Suczawy - zwiedzanie stolicy regionu: spacer po starówce z licznymi cerkwiami, Dom Polski, Zamek Tronowy; chwila czasu wolnego; pod wieczór przyjazd do Hotelu w okolicach Suczawy; zakwaterowanie; obiadokolacja; nocleg.

4 dzień

Wczesne śniadanie; wykwaterowanie; przejazd przez wschodnią Rumunię w okolice Delty Dunaju; po południu - rejs statkiem po unikatowej przyrodniczo Delcie Dunaju; pod wieczór zakwaterowanie w Hotelu w okolicach Tulczy; obiadokolacja; nocleg.

5 dzień

Śniadanie; wykwaterowanie; przejazd do Konstancy, największego miasta na rumuńskim Wybrzeżu Morza Czarnego – krótki spacer po starym centrum miasta: Plac Owidiusza z pomnikiem Publiusa Ovidiusa Naso, pozostałości łaźni miejskich i akweduktów, latarnia morska, Cazinoul (secesyjne kasyno), meczet z początku XX w. – wejście na 50-metrowy minaret z piękną panoramą starówki oraz portu; po południu przyjazd do Hotelu na rumuńskim Wybrzeżu Morza Czarnego; zakwaterowanie; czas wolny na plażowanie / spacery / itp.; wieczorem - obiadokolacja; nocleg.

6 dzień

Wczesne śniadanie; wykwaterowanie; przejazd do Siedmiogrodu (Transylwanii); po drodze – krótkie objazdowe zwiedzanie stolicy Rumunii, Bukaresztu: przejazd największymi bulwarami (m.in. Plac Rewolucji, Pałac Parlamentu, Wzgórze Patriarchalne); Zamek Peles – podziwianie z zewnątrz zbudowanego w stylu niemieckiego renesansu zamku, zwanego „Perłą Karpat”; Prejmer - wioska Sasów siedmiogrodzkich w warownym kościołem; pod wieczór przyjazd do Hotelu w okolicach Braszowa; zakwaterowanie; obiadokolacja; po posiłku – przejazd do Braszowa na krótki wieczorny spacer po saskiej starówce, m.in. z Placem Sfatului, ratuszem, gotyckim „Czarnym Kościołem” oraz bramą Schei; późnym wieczorem powrót do Hotelu na nocleg.

7 dzień

Wczesne śniadanie; wykwaterowanie; dalsze zwiedzanie środkowej Rumunii: Zamek Bran – podziwianie z zewnątrz obiektu znanego jako „Zamek Drakuli” (wg legend zamieszkiwał go Wlad Palownik, zwany Drakulą), choć w rzeczywistości nie mającego z nim nic wspólnego; przejazd malowniczą Trasą Transfogaraską - w tym przerwa nad jeziorem Lacul (UWAGA: przejazd Trasą Transfogaraską możliwy tylko w okresie letnim; w innych przypadkach - atrakcje alternatywne); pod wieczór przyjazd do Hotelu w okolicach Sighisoary; zakwaterowanie; obiadokolacja; po posiłku - przejazd do Sighisoary: wieczorny spacer po urokliwej starówce wpisanej na Listę UNESCO (m.in. z charakterystyczną Wieżą Zegarową), na której, według legend, urodził się Vlad Palovnik (znany jako Drakula); późnym wieczorem powrót do Hotelu na nocleg.

8 dzień

Śniadanie; wykwaterowanie; dalsze zwiedzanie miast Siedmiogrodu: Sybin - zwany „miastem artystów”: spacer po Starym Mieście z trzema placami, ratuszem, kościołem Jezuitów oraz mostem Kłamców; Alba Julia - miasto będące jedną ze stolic Siedmiogrodu, krótkie zwiedzanie: cytadela Alba Carolina, starówka z katedrą i cerkwią katedralną Świętej Trójcy; wieczorem przyjazd do Hotelu w okolicach Oradei; zakwaterowanie; obiadokolacja; nocleg.

9 dzień

Śniadanie; wykwaterowanie; Oradea – krótkie zwiedzanie miasta leżącego blisko granicy węgiersko – rumuńskiej: Stare Miasto z licznymi świątyniami (m.in. rzymskokatolicka bazylika), ratuszem i pałacami (m.in. Moskovitz Miksa), Cytadela (z zewnątrz), plac Unirii z budynkiem greckokatolickiego episkopatu; w godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną do Polski; dzienny i nocny przejazd przez Węgry, Słowację i Polskę ...

10 dzień

… powrót do Koszalina wcześnie rano.

Uwaga!

Istnieje możliwość rozszerzenia programu o uroczystą obiadokolację w formie wieczorku folklorystycznego w regionie Maramuresz z rozszerzonym menu, muzyką lokalną "na żywo" oraz tańcami (dopłata = od ok. 70,oo zł / os.).

Świadczenia zawarte w cenie:

  • transport autokarem turystycznym (DVD, barek, klimatyzacja, uchylne fotele) z/do Koszalina;
  • 7 noclegów w Hotelach ok. 3***: 1 w okolicach Borszy, 1 w okolicach Suczawy, 1 w okolicach Tulczy, 1 w okolicach Konstancy, 1 w okolicach Braszowa, 1 w okolicach Sighisoary, 1 w okolicach Oradei - pokoje 2 i 3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym: WC, prysznic;
  • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
  • opieka i komentarz pilota - przewodnika;
  • ubezpieczenie: NNW do 15’000 zł,KL (za granicą) do 25’000 euro;
  • podatek VAT.

Dodatkowo płatne:

  • programowe bilety wstępu oraz ewentualni przewodnicy lokalni = od ok. 55,oo euro / os.;
  • napoje do obiadokolacji.

Ponadto istnieje możliwość:

  • organizacji dodatkowych posiłków;
  • modyfikacji programu krajoznawczego, np. rozszerzenia o kopalnię soli "Salina Turda", itp.