94 347 13 91, 515 419 038

Mail: exodos@exodos.pl

Wycieczki do Grecji

Jak rezerwować?

W celu przygotowania oferty wycieczki grupowej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Powierzchnia: 131 944 km 2.

Powierzchnia lądowa: 130 918 km 2, z czego na półwysep przypada 105 834 km 2, natomiast na wyspy 25 084 km 2.

Ludność: 11 mln.

Geografia: linia brzegowa części kontynentalnej i ok. 3000 wysp wynosi łącznie ok. 15 tys. km. Kraj otaczają morza – Jońskie od zachodu, Śródziemne od południa, Egejskie od wschodu i Kreteńskie od północnej strony wyspy Kreta. Niemal 80% powierzchni kraju zajmują góry, często stykające się bezpośrednio z wybrzeżem.

Stolica: Ateny.

Największe miasta: Ateny, Saloniki, Pireus, Patras, Larisa, Iraklion.

Najpopularniejsze kurorty/wyspy Grecji wśród polskich turystów: Riwiera Olimpijska, Chalkidiki, Kreta, Zakynthos, Rodos, Korfu, Kos, Santorini.

Religia: prawosławie wyznaje ok. 98% mieszkańców.

Zdrowie: opieka medyczna jest łatwo dostępna. Można korzystać z usług medycznych zarówno w szpitalach państwowych, jak i prywatnych. Nie wymaga się szczepień ochronnych. Woda w Grecji jest czysta. Nie należy lekceważyć intensywności promieniowania słonecznego, polecane są wysokie filtry ochronne szczególnie dla dzieci i osób o wrażliwej skórze.           

Język: narodowym językiem jest grecki. Nie ma problemu z porozumieniem się po angielsku.                        

Wiza: dla obywateli UE nie obowiązuje. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Grecji do 90 dni jest paszport bądź dowód osobisty.                        

Czas: czas Polski + 1 godzinę.                        

Przelot: ok. 3 godziny.                         

Pieniądze: walutą która obowiązuje jest Euro (EUR).                         

Elektryczność: 220V (wtyczki typu C, D, E, F)                        

Zakup i ceny: jako pamiątki z Grecji przywozi się najczęściej: oliwę z oliwek, wino, miód, przyprawy, wyroby rękodzieła artystycznego.                         

Ciekawe wydarzenia: na kwiecień przypada Dzień św. Jerzego, patrona pasterzy - święto to obchodzone jest w wielu greckich wsiach. Na przełomie lipca i sierpnia mają miejsce tradycyjne obchody lokalnych świąt w Kalambarce. W październiku odbywa się coroczny Dimitria Cultural Festival w Salonikach. Na Krecie w Chanii, pod koniec maja, odbywa się Festiwal Narodowy. Na początku lipca w Rethymnonie obchodzony jest Kreteński Festiwal Wina. W trzecią niedzielę października obchodzone jest święto migdałów w Elos – Kissamos.                        

Klimat / Kiedy jechać: sezon turystyczny trwa od kwietnia do listopada, w tym czasie temperatura sprzyja zarówno plażowaniu, kąpielom morskim, jak i zwiedzaniu. Warto wybrać się do Grecji wiosną, aby podziwiać rozkwitającą roślinność.

Bogata historia Grecji i warunki klimatyczne decydują o tym, że jest on celem archeologów i historyków, ale przede wszystkim turystów z całego świata.
Grecja ma do zaoferowania piękne krajobrazy, wspaniały śródziemnomorski klimat, piękne plaże i zabytki. Grecja to kraj słońca, antycznych bogów i niekończących się gajów oliwnych.