94 347 13 91, 515 419 038

Mail: exodos@exodos.pl

Wycieczki do Hiszpanii

Jak rezerwować?

W celu przygotowania oferty wycieczki grupowej zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Powierzchnia: 504645 km 2.            

Ludność: ok. 47 mln.            

Kontynenty: Hiszpania jest dużym krajem położonym w Europie Zachodniej. W skład Hiszpanii wchodzą także Baleary na Morzu Śródziemnym, Wyspy Kanaryjskie na Oceanie Atlantyckim oraz tzw. terytoria suwerenne. Do Hiszpanii, a dokładniej do Katalonii, należy także otoczone przez terytorium francuskie miasteczko Llívia.            

Wyspy Kanaryjskie: archipelag składa się z siedmiu wysp głównych: Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, El Hierro, La Palma i La Gomera, oraz sześciu mniejszych: Alegranza, Graciosa, Montaña Clara, Lobos, Roque del Este i Roque del Oeste. Większość mniejszych wysp jest niezamieszkana lub zamieszkana tylko okresowo.            

Baleary: w skład archipelagu wchodzi ok. 200 wysp i niezamieszkanych malutkich wysepek o łącznej powierzchni 5 014 km². Najważniejsze wyspy to: Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera, Cabrera.            

Geografia: na zachodzie Hiszpania graniczy z Portugalią, na południu z należącym do Wielkiej Brytanii Gibraltarem oraz, przez Ceutę i Melillę, z Marokiem. Na północy, przez Pireneje, kraj graniczy z Francją i Andorą.            

Stolica: Madryt.            

Największe miasta: Madryt, Barcelona, Walencja, Sewilla, Saragossa, Bilbao, Malaga, Murcja, Palma de Mallorca.            

Najpopularniejsze kurorty Hiszpanii wśród polskich turystów: wybrzeża Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa Brava oraz Wyspy Kanaryjskie i Baleary.            

Religia: religią dominującą jest katolicyzm.

Zdrowie: przy wjeździe do Hiszpanii nie są wymagane żadne szczepienia. Warunki higieniczne są dobre. Woda z kranu jest czysta, jednak zaleca się picie jej przegotowanej.            

Język: choć język angielski i niemiecki nie są urzędowymi, nie ma problemów w porozumiewaniu się używając tych właśnie języków. W Hiszpanii status urzędowego ma język kastylijski (potocznie zwany hiszpańskim).            

Wiza: paszport lub dowód osobisty uprawnia do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Królestwa Hiszpanii.            

Pieniądze: euro. Akceptowana jest większość kart płatniczych. Dobrze rozbudowana sieć banków i bankomatów.             

Elektryczność: napięcie elektryczne wynosi 220 V . Gniazdka i wtyczki są takie same jak w Polsce.            

Zakup i ceny: do najczęściej kupowanych pamiątek należą: gliniane dzbanki, malowane kafelki, szafran, oliwa z oliwek, wino, zioła, tradycyjna biżuteria, wyroby z wikliny.             

Strój: w miejscowościach turystycznych nie ma żadnych ograniczeń dotyczących strojów.             

Klimat / Kiedy jechać: umiarkowany, z gorącym i suchym latem. Na plaży często występuje lekko orzeźwiająca bryza.

Wzdłuż złocistych plaż, pośród gajów oliwnych, w malowniczych wioskach, na plantacjach pomarańczy i w przepięknych miastach - wakacje trwają tu niemal przez cały rok. Hiszpania jest rajem dla poszukiwaczy smaków. Kuchnia opiera się na świeżych rybach, owocach morza, ale także na hiszpańskiej kiełbasie chorizo i sangrii, napoju podobnym do wina, podawanym z owocami cytrusowymi i lodem. Różnorodność tego kraju sprawia, iż każdy znajdzie tu coś dla siebie.            

Hiszpanie zadziwiają swą różnorodnością, miłym nastawieniem do turystów, są przyjacielscy, pełni energii i optymizmu.