94 347 13 91, 94 341 80 12

Mail: exodos@exodos.pl

Biuro Podróży EXODOS istnieje od 2003 roku. Powstało zarówno z pasji i zainteresowań jego założycieli, jak i z ambicji stworzenia biura przyjaznego, ukierunkowanego na jak najbardziej bezpośredni kontakt z klientem.

Od początku swojej działalności Biuro specjalizuje się w organizacji imprez turystycznych dla wszelkiego rodzaju grup zorganizowanych - zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych. Oprócz swojej standardowej oferty Biuro tworzy programy i kalkulacje na życzenie, dostosowując je do wymagań każdego klienta.

Raz do roku, na początku każdego semestru szkolnego, Biuro wydaje swój własny katalog z ofertą dla grup zorganizowanych. Ponadto Biuro prowadzi także rozbudowany dział obsługi klienta indywidualnego.

Przez pierwsze 5 lat swojego istnienia siedziba Biura znajdowała się w Koszalinie przy ulicy Zwycięstwa 107. W styczniu 2006 roku Biuro otworzyło swój oddział na koszalińskim dworcu PKS, wyspecjalizowany w sprzedaży indywidualnych biletów komunikacji międzynarodowej: autokarowych, lotniczych i promowych.

W dążeniu do ciągłego rozwoju prężnie działającej firmy w listopadzie 2009 roku Biuro zaczęło działać w formie Centrum Usług Turystycznych, w którym oprócz swojej podstawowej działalności organizatora imprez grupowych zajmuje się także kompleksową obsługą klienta indywidualnego – poprzez sprzedaż wczasów, wycieczek, międzynarodowych biletów autokarowych / lotniczych / promowych, domków wakacyjnych oraz ubezpieczeń turystycznych.
Od tego czasu siedzibą Biura jest nowo wybudowany deptak "Tu i Tam", ulokowany w ścisłym centrum Koszalina przy ulicy Kaszubskiej. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00 – 17.00.

Biuro Podróży EXODOS zarejestrowane jest w Koszalinie, posiada wpis do ewidencji działalności gospodarczej Prezydenta Miasta Koszalina o numerze 35091, numer NIP 669-217-14-12 oraz numer REGON 331463353.

Biuro działa zgodnie z obowiązującą ustawą o usługach turystycznych: posiada wydane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zaświadczenie o numerze 01/05 z wpisem do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych oraz ważną gwarancję ubezpieczeniową organizatora turystyki w ERGO Reiseversicherung.

Podczas trwania każdej własnej imprezy Biuro ubezpiecza swoich klientów w SIGNAL IDUNA POLSKA T.U. S.A. na podstawie Umów Generalnych o numerach: 206135 oraz 202845.

Numer rachunku bankowego Biura Podróży EXODOS:
mBank 97 1140 2017 0000 4302 0403 4831

Korzystając z usług Biura Podróży EXODOS mają Państwo pewność, iż każda impreza turystyczna zostanie przeprowadzona w pełni profesjonalnie, tj. na bazie sprawdzonego i bezpiecznego transportu, z udziałem wykwalifikowanej kadry pilotów i przewodników oraz z zachowaniem wszelkich wymogów formalno-prawnych.

Kadra pracownicza Biura Podróży EXODOS to dokładnie wyselekcjonowani fachowcy w branży turystycznej:
-pracownicy biurowi, doświadczeni zarówno w przygotowywaniu ofert dla grup zorganizowanych, jak również w pełnej obsłudze klienta indywidualnego,
-doświadczeni piloci wycieczek krajowych i zagranicznych,
-przewodnicy miejscy i górscy z wymaganymi uprawnieniami,
-kompetentni wychowawcy kolonijni,
-licencjonowani instruktorzy.

Oferta Biura Podróży EXODOS w zakresie: 

1. Turystyka grupowa- organizacja wszelkiego rodzaju imprez turystycznych krajowych i zagranicznych dla każdej grupy zorganizowanej (szkoły, firmy, przedsiębiorstwa, urzędy, organizacje, itp.)
-wycieczki krajoznawcze
-kolonie / zimowiska / biwaki
- zielone szkoły
-imprezy integracyjne / motywacyjne
-wyjazdy narciarskie / sylwestrowe
-wyjazdy na targi / szkolenia / konferencje
-wyjazdy na imprezy sportowe: ligi europejskie / Liga Mistrzów / Puchar Świata w skokach narciarskich / imprezy rangi Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w każdej dyscyplinie sportu
-wyjazdy na imprezy kulturalne: koncerty / festiwale / wystawy
-wyjazdy trekkingowe / trampingowe

2. Sprzedaż agencyjna wczasów i wycieczek dla klientów indywidualnych: autokarowych / lotniczych / promowych 

3. Sprzedaż międzynarodowych biletów: autokarowych / lotniczych / promowych 

4. Rezerwacja hoteli 

5. Wynajem domków / apartamentów / hoteli / hosteli za granicą 

6. Sprzedaż ubezpieczeń turystycznych 

7. Usługi przewodnickie 

8. Turystyka Przyjazdowa